Proč jsou aktivity Singles+ zaměřené
na věřící z protestantských církví?

Milí bratři a milé sestry především z katolické církve.

Dovolujeme si Vám touto cestou vysvětlit některé důvody, proč jsou naše aktivity  pouze pro věřící z protestantských církví, a požádat vás o pochopení a respektování těchto důvodů.

Jako pořadatelé jsme 100% z řad protestantských církví, a tak je pochopitelné, že jsme se rozhodli dělat akce pouze pro lidi z těchto církví včetně duchovního programu. Toto omezení vychází i z několika dalších skutečností.

Dostatek akcí pro katolíky:

·       V katolické církvi se koná dostatek akcí pro nezadané, na kterých se můžete seznamovat s lidmi stejného vyznání.

·       Naproti tomu akcí přímo pro protestanty je poskrovnu.

Počty věřících protestantů:

·       Protestantských věřících nezadaných je podstatně méně než katolíků a jsou rozeseti po celé republice. Proto se snažíme právě protestanty spojovat a dostávat na jedno místo, aby o sobě věděli.

·       Místo konání je většinou početně omezené.

Rozdílný druh zbožnosti:

·       Na našich aktivitách slouží především pastoři a kazatelé z protestantských církví. Duchovní program je tedy směřován k praktikám protestantských církví.

·       Naše aktivity samozřejmě vedou i k seznámení a dochází také ke svatbám. Z historických příkladů však vidíme, že soužití katolíků a protestantů ve společném manželství je trochu komplikované právě z důvodů rozdílného druhu zbožnosti.

·       K tomu se ještě přidává různý pohled na výchovu dětí, sexuální život apod.

Pohled účastníků:

·       Sami nezadaní z protestantských církví vyjádřili většinově, že jako svého budoucího partnera si chtějí vybrat někoho z protestantů. Respektujeme tedy přání účastníků.

 

Chceme Vás ujistit, že to opravdu není diskriminační vůči Vám katolíkům.

Máme mnoho přátel v různých denominacích, ale důvody zaměření jsou ryze praktické. Z těchto důvodů prosíme, abyste se na naše akce nehlásili a hledali jiné možnosti v rámci katolické církve.

Děkujeme za pochopení a respektování našeho nastavení.

Za tým organizátorů

František Flek, Lumír Folvarčný a Lenka Mikisková