FAQ

aneb otázky a odpovědi

Naše akce nejsou primárně zaměřené jako seznamka. Z toho důvodu nejsme schopni zajistit ani vyváženost počtu mužů a žen na jakékoli akci ani věkové rozložení (máme nastavení od 25 let do 55+ let; ojediněle jezdí nezadaní i nad 60 let). 

Například se už stalo, že na akci bylo 13 žen a 2 muži, nebo naopak 7 žen a 13 mužů, jindy bylo rozložení vyvážené. 

Prioritně se zaměřujeme na povzbuzení účastníků pro každodenní život s Kristem a navazování přátelství lidí v podobné životní situaci.

Vždy záleží na daném zařízení – nejezdíme do drahých hotelů, ale vybíráme zařízení přijatelná jak cenově tak ubytováním a s prostory dostatečným zázemím. 

Některá stravovací omezení nemusí být problém, jiná ano. Proto je třeba se v předstihu zeptat a co nejpřesněji také toto omezení poté napsat do přihlášky. 

Diety se poté nahlašují u výdejního okénka (pokud nechcete nahlašovat drobnou intoleranci, která vám nedělá problém, pak ji v přihlášce nepište).

Většinou není problém: vegetarián, bezlepková dieta, intolerance na mléko. Není ale zaručena 100% … (tzv: nebývá oddělená kuchyň, takže se může drobné množství přenést vzduchem).

Může být problém: vegan, nebo kombinace více omezení, či speciální diety (to vždy ověřujeme v daných zařízení). 

Ano, děti je možné sebou vzít na jakoukoli akci singles.

POZOR: nezaručujeme, že na akci budou další děti ani jejich věk.

Při pobytech se může stát, že budete sdílet ubytování s další osobou/osobami (vždy záleží na možnostech zařízení a velikosti pokojů, kde se akce koná).

Jednodenní akci musíte zvážit podle zveřejněného programu (např. výlet 15 km nemusí být vhodný pro každého).

U pobytů je program různorodý. V čase sportů a výletů je možné daný čas využít k odpočinku, čtení nebo podle situace rozhovorům s dalšími účastníky, kteří se daného náročnějšího programu neúčastní. 

Akce nejsou pouze pro sportovce, jezdí s námi i lidé, kteří ze zdravotních důvodů zvládnou jen kratší výlety. V minulosti jsme měli sebou i účastníka na vozíčku či s berlemi.

POZOR: vždy záleží na dané akci a zařízení, kde se budeme pohybovat zda je alespoň částečně bezbariérové.

Jedna z možností je, že požádáte svůj sbor o pomoc.

Pokud není možné získat pomoc od svého sboru, tak pro účastníky, kteří jsou v momentální tíživé finanční situaci můžeme poskytnout slevu a podpořit jejich účast na některé z našich akcí (např. pobyt). Je třeba se ozvat na e-mail: info@singlesplus.cz.

Slevu si nelze nárokovat (vždy můžeme podpořit jen určitý počet účastníků podle přijatých příspěvků od dárců).

Slevu nemusíme poskytnout opakovaně.

POZOR: chceme být poctivý vůči našim dárcům a proto si můžeme vyžádat ověření u pastora!

Dary jsou primárně použity na propagaci aktivit Singles+ (inzerce v křesťanských časopise, propagační materiály jako Roll up banner, propisky atd.).

Další využití darů je jako podpora osob, které by si nemohli dovolit účast kvůli aktuální nepříznivé finanční situaci (přišli o práci, mají dlouhodobě ne svým zaviněním nižší příjmy atd.).

Časově omezené vyhlášení sbírky na konkrétní projekt.

Nenašli jste odpověď na Vaši otázku? Pište na info@singlesplus.cz