O nás

s kým

Mezidenominační setkávání SINGLES+ jsou pořádaná Církví bratrskou a Apoštolskou církví ve spolupráci s jednotlivci z různých protestantských církví. Nezávisle na sobě začaly v roce 2014 připravovat programy Církev bratrská a Apoštolská církev. Uvědomily si totiž, že skupina nezadaných v církvi se zvětšuje. V roce 2016 se připojila Křesťanská misijní společnost pořádáním konferencí Nežít v čekárně. A ten samý rok vznikla také mezidenominační spolupráce díky zapojení samotných účastníků akcí. Tato spolupráce pokračuje dodnes a úspěšně se rozšiřuje.  

Pro koho

Společenství SINGLES+ se v církvi týká mladých lidí cca 25 let až lidí středního věku cca 55+, kteří jsou ekonomicky nezávislí a žijí bez partnerského vztahu.

Programy SINGLES+ jsou koncipovány jako společenství nezadaných, svobodných či rozvedených věřících lidí z protestantských církví, kteří hledají povzbuzení, prostor ke sdílení, společným aktivitám a přátelství s lidmi, kteří jsou v podobné životní situaci.

Tým Singles+

manželé Jaroslav a Lenka Mikiskovi

Lenka je koordinátorka aktivit Singles+ v rámci CB a začala se těmto aktivitám věnovat od roku 2016 ještě za svobodna. S manželem se nezadaným věnují nejen přípravou aktivit, ale i osobními rozhovory.

manželé František a Radka Flekovi

František začal s pořádáním pobytů pro nezadané z protestantských církví v roce 2014 pod hlavičkou AC. Kromě hlavního zaměření na pobyty slouží i přípravou na manželství.

manželé Lumír a Ilona Folvarční

Lumír začal s pořádáním pobytů pro nezadané z protestantských církví v roce 2014 pod hlavičkou AC. Kromě pobytů vede v rámci Duchovního soustředění AC skupinku pro nezadané.  

 

Rozšíření týmu Singles+ z účastníků

Na přelomu roku 2020 a 2021 se zrodil podpůrný tým Singles+ přímo z účastníků (9 jednotlivců), který začal s aktivitami pomáhat (na fotce není kompletní tým).

V prosinci 2023 proběhla restrukturalizace týmu a vznikl užší tým o 5 lidech, kteří si rozdělili jednotlivé oblasti a kompetence. Každý z týmu poté začal vyhledávat obdarované a ochotné další služebníky k daným oblastem. 

Prostor pro zapojení dalších je vítaný v rámci jednotlivých aktivit.

RŮZNORODOST AKTIVIT


Každý si přijde na své. Pořádáme nejen jednodenní akce, ale i vícedenní pobyty a brigády. Každý měsíc alespoň jedna akce.

IMG_2221

Celorepubliková setkání Singles+

pobyt na prodloužený víkend:  Boží Slovo, chvály, modlitby, svědectví, výlety, sport, památky…

jednodenní akce: diskusní setkání, výlety, pamětihodnosti, sport atd.

on-line setkání: zajímavá témata, hosté, diskuse, sdílení, v zimě i při nemoci, pro první kontakt nejen pro introverty 🙂 

zoom

Brigády a Misijní výjezdy Singles+ 

skvělá možnost vidět se z jiného úhlu pohledu a zároveň pomoci, kde je třeba

pomoc menším sborům, kde není dostatek sil a kde je třeba každá ruka

výjimečně pomoc zaměřená i na jednotlivce nebo rodiny

Další aktivity Singles+  

díky přátelství z aktivit a podobným zájmům

díky aktivitě jednotlivců či více lidí

díky bydlení v blízkosti

různorodost: sjíždění vody, cyklovýlety, lyže, týdenní pobyt zaměřený na výlety atd.

Regionální skupiny Singles+

koordinátoři pro jednotlivé regiony

aktivity v jednotlivých městech, krajích mimo hlavní aktivity

naplnění touhy setkávat se navíc v rámci města či oblasti

zajít na pizzu, bowling, do kavárny v týdnu nebo si udělat dovolenou v pár lidech

vylet4


Aktivity nejsou prvoplánově seznamovací v klasickém slova smyslu, ale budují společenství nezadaných, svobodných či rozvedených věřících lidí z protestantských církví, kteří hledají povzbuzení, prostor ke sdílení, společným aktivitám a přátelství s lidmi, kteří jsou v podobné životní situaci.